ОТРИМАННЯ ХРОМОВИХ ПОКРИТТІВ НА КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛАХ, ЩО ПРАЦЮЮТЬ В УМОВАХ ВУЛКАНІЗАЦІЇ НОВИХ ГУМОТЕХНІЧНИХ ВИРОБІВ

  • Борис Середа
  • Андрій Удод
Ключові слова: саморозповсюджувальний високотемпературний синтез, кремній, бор, хром, покриття, еластомерні матеріали, зносостійкість, мікротвердість.

Анотація

У даній роботі досліджувалася можливість отримання захисних покриттів, в умовах саморозповсюджувального високотемпературного синтезу, на деталях обладнання для вулканізації нових гумотехнічних виробів.. Дослідження спрямоване на пошук ефективних шляхів зміцнення робочих поверхонь умовно важливих елементів обладнання, що експлуатуються в агресивних умовах, зокрема, пресової оснастки. Враховуючи високі вимоги до зносостійкості та корозійної стійкості таких деталей, особлива увага приділялася вибору складу та параметрів процесу отримання покриття. Для досягнення цієї мети було використано різні композиційні матеріали та методи нанесення, а також проведено комплекс досліджень з вивчення властивостей отриманих покриттів. Отримані результати свідчать про можливість успішного застосування хромованих покриттів, легованих кремнієм, бором, алюмінієм для подальшого зміцнення та захисту деталей вулканізаційного обладнання. Проведені дослідження, є актуальними для розробки нових технологій виробництва та підвищення ефективності експлуатації пресової оснастки для вулканізації гумотехнічних виробів.

Опубліковано
2024-06-02