ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИСТРОЮ ПОДАЧІ ПРУТКОВИХ ЗАГОТОВОК В ТОКАРНОМУ ОБЛАДНАННІ
Анотація
У роботі розглянуто та проаналізовано сучасні тенденції у обробці пруткових заготовок. Виокремлено, як важливий етап їх завантаження у сучасних токарних верстатах. Досліджено ефективність існуючих механізмів та спроби їх удосконалення. З огляду на присутність недоліків у більшості методів та конструкцій, а саме низьку точність позиціювання торця, у ході дослідження запропоновано новий підхід до подачі заготовок з використанням подвійного зворотного зв’язку. Джерелом інформації для першої лінії зворотного зв’язку слугують безконтактні датчики кінцевого положення, встановлені біля хвостової частини шпинделя та кінцевої точки подачі заготовки. Друга лінія зворотного зв’язку утворена датчиком кутового положення, який інтегрований в притискний ролик. Таким чином відбувається вимірювання відстані, яку пройшла заготовка, щоб знати її положення в будь-який момент часу.
Описано структуру нової системи подачі, характеристики якої прогнозовано сприяють підвищенню точності, що відповідає сучасним вимогам машинобудування. Це надає нові можливості зменшення кількості операцій, що пов’язані з підрізанням торця для забезпечення точності осьового розміру деталі. Використання сучасних міні комп’ютерів дозволить зробити таку систему більш автономною, що збільшить область застосування пристрою. Запропоновано оригінальний варіант виконання робочих частин механізму, що забезпечить зменшення тертя та можливість використання заготовок нижчої якості. Наведені відповідні формули для розрахунку параметрів системи під конкретні задачі.
Результатом всіх удосконалень та новацій очікується підвищення економічності виробництва та покращення екологічних показників. Наукова новизна роботи полягає у розробці системи забезпечення зворотного зв’язку для керування положенням заготовки з метою підвищення точності її фіксації.
Ключові слова: подача пруткової заготовки, зворотній зв’язок, роликова подача, підвищення точності позиціювання торця, система керування.стратегія, реінжинірінг бізнес процесу, стратегічні рішення, логістичні технології, матриця пріоритетів.