ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАСОБІВ ЗАСПОКОЄННЯ ДОРОЖНЬОГО РУХУ НА ПЕРЕХРЕСТІ
Анотація
Доведена актуальність вирішення проблеми постійного удосконалення організації дорожнього руху, що пов’язано з безперервним зростанням чисельності парку автомобілів та відсталим розвитком вулично-дорожньої мережі міст. Постійне збільшення скрутності дорожнього руху, а отже, різке почастішання безпосередніх контактів учасників руху, які у багатьох випадках носять характер конфліктних ситуацій, часто переростають в дорожньо-транспорті пригоди. Саме тому в статті запропоновано розглянути такий сучасний засіб організації дорожнього руху як його заспокоєння.
Аналіз існуючих засобів заспокоєння дорожнього руху дозволив виявити їх основні недоліки та переваги, які як виявилось не вирішують проблему головного протиріччя вимог організації дорожнього руху – задовільнення безпеки дорожнього руху разом із максимальним забезпеченням його ефективності.
В статті проведений аналіз застосування різних схем організації дорожнього руху на перехресті, де поряд із впровадженням світлофорного регулювання розглянуті варіанти впровадження різних типів засобів заспокоєння дорожнього руху. В результаті дослідження ще раз доведено, що світлофорне регулювання – ефективний засіб забезпечення безпеки дорожнього руху на перехресті, але при цьому слід розглядати можливості застосування засобів заспокоєння дорожнього руху, які можуть йти додатковими обмеженнями швидкості при проїзді транспортними засобами перехресть. І хоча це може призводити до збільшення затримок, додаткових зупинок та збільшення довжини заторів, але це засіб зменшення аварійності та тяжкості травмувань учасників дорожнього руху. Найбільш ефективним засобом заспокоєння руху на перехресті є дорожній пагорб.
Ключові слова: засоби заспокоєння руху, світлофорне регулювання, перехрестя, дорожньо-транспортна пригода, моделювання, критерій.