ОЦІНКА СИСТЕМИ ПОРЯТУНКУ ТА САМОПОРЯТУНКУ ПІДЗЕМНИХ РОБІТНИКІВ

  • О.М. Борта
  • А.М. Борта
  • В.Ю. Тарасов
Ключові слова: видобувна промисловість, потенційно небезпечні ділянки, аварійно-рятувальні роботи, система саморятування, аварія

Анотація

Мета. Включає аналіз протяжності виробок і оцінку часу, необхідного для безпечної евакуації гірників, а також схему провітрювання виїмкової дільниці. Проведення розрахунку захисного терміну дії саморятувальників, який визначає, чи достатньо часу для виходу із зони потенційної небезпеки.

Методологія. Полягає в аналізі протяжності виробок і оцінку часу, необхідного для безпечної евакуації гірників, а також схему провітрювання виїмкової дільниці. Також проводиться розрахунок захисного терміну дії саморятувальників, який визначає, чи достатньо часу для виходу із зони потенційної небезпеки.

Результати. На сьогоднішній день безпека працівників у гірничій галузі є одним із першочергових завдань, які потребують уваги на всіх рівнях. Одним із ключових факторів, що впливають на безпеку гірників, є можливість їх евакуації у разі надзвичайної ситуації.

Новизна. В результаті, є високий ризик, що працівники не зможуть залишити аварійну ділянку а також відсутність стратегій та процедур для забезпечення їх безпеки у таких ситуаціях. Ця проблема вимагає особливої уваги з боку проектувальників та гірничих фахівців, щоб забезпечити мінімізацію ризиків та гарантувати безпеку людей, які працюють у цих умовах. Такий підхід дозволяє чітко і зрозуміло донести серйозність проблеми та необхідність більш глибокого аналізу та врахування всіх ризиків у проектуванні

Практична значимість. При проектуванні видобувних ділянок гірничі підприємства повинні враховують можливість проведення рятувальних операцій в частинні самопорятунку і рятунку гірників у разі аварійних ситуацій. Це пов'язано з тим, що в умовах складної гірничо-геологічної обстановки рятувальники можуть виявитися не в змозі своєчасно прибути на місце події.

Опубліковано
2025-05-09