Вимоги до статей
Вимоги до оформлення статей
- Загальні вимоги.
Матеріали, що надсилаються для публікації, мають містити результати особистих наукових досліджень, бути оригінальними, які раніше не публікувалися (всі матеріали перевіряються на предмет плагіату) та не перебувають на розгляді в редакціях інших журналів. Також вони повинні мати наукову новизну і/або практичне значення. Обсяг статті, включаючи всі її елементи, повинен становити від 6 до 10 сторінок.
- Параметри сторінки.
Формат аркуша: А4 книжкової орієнтації.
Поля: верхнє – 2,5 см, нижнє – 2,5 см, всередині – 2,5 см, зовні – 2,5 см.
Сторінка розбивається на 2 колонки шириною 7,5 см кожна, відстань між колонками – 1см.
Шрифт – Times New Roman, кегль 11.
Міжрядковий інтервал – одинарний, перед і після абзацу – 0 пт, абзац – 1,0 см.
- Мова статті.
Мова статті, згідно Свідоцтва про реєстрацію збірника, може бути українська, англійська.
- Структура статті.
Індекс УДК (угорі ліворуч, 9 кегль).
Ініціали та прізвища авторів (вирівнювання справа, 12 кегль, напівжирний шрифт).
Назва статті (вирівнювання по центру, 11 кегль, прописні регістром, 12 кегль, напівжирний шрифт).
Анотація (вирівнювання по ширині, з абзацу, 9 кегль, напівжирний курсивне зображення).
Ключові слова (вирівнювання по ширині, з абзацу, 9 кегль, напівжирний курсивне зображення).
Основний текст статті (вирівнювання по ширині, з абзацу, 11 кегль, 2 колонки) повинен містити основні елементи:
- Вступ
- Аналіз останніх досліджень і публікацій
- Мета статті (постановка завдання)
- Методи дослідження
- Виклад основного матеріалу
- Обговорення результатів
- Висновок
- Список літератури
Вирівнювання заголовків по лівому краю, напівжирний шрифт. Подальший виклад статті починається з нового рядка.
Відомості про авторів (мовою статті; по ширині, з абзацу, 10 кегль).
Відомості про авторів наводяться двома мовами (українською та англійською).
Повинні включати в себе: ПІБ автора; вчене звання, ступінь і посаду; найменування установи або організації, де працює автор; адреса установи або організації, де працює автор; e-mail, за яким при необхідності, можна вийти на зв’язок з автором.
Назви статті, анотації, ключові слова, відомості про авторів (вирівнювання по ширині, з абзацу, 10 кегль).
Назви статті, анотації, ключові слова, відомості про авторів наводяться на українській та англійській мовах. Якщо стаття написана на одній з цих мов, то назви статті, анотації, ключові слова, відомості про авторів подаються на іншій мові.
Обсяг анотації повинен становити не менш ніж 2000 знаків.
Зміст анотації має бути структурованим і містити наступні елементи: мета; методика; результати; наукова новизна; практична значимість.
Ключові слова розміщують окремим рядком безпосередньо після анотації обсягом не менше 5-х і не більше 8-ми слів.
- Формули, таблиці та інші графічні елементи.
Формули, що наводяться в статті, виконуються тільки в редакторі Microsoft Equation 3.0 (використання інших редакторів формул не допускається).
Від тексту формули відокремлюються одним порожнім рядком.
Формули, на які є посилання в тексті статті нумеруються справа в круглих дужках.
Розміщені в статтю графічні вставки (рисунки, діаграми та інші елементи) приймаються виключно в форматі *.jpeg, *.png, *.bmp або окремими файлами, або вже поміщеними в саму статтю (обтікання таких елементів – «в тексті»).
Від тексту вставки відокремлюються одним порожнім рядком. Графічні елементи, створені безпосередньо в MS Office або інших редакторах повинні бути конвертовані в один з раніше озвучених форматів.
Не припустимо нанесення елементів MS Office на растрове зображення, поміщене в текст статті – такі зображення повинні бути переконвертовані в один з вище перерахованих форматів.
- Список літератури.
Не допускаються посилання на навчальні посібники, методичні вказівки, а також джерела, що не мають номера ISSN.
Самоцитування не повинно перевищувати 20% від загальної кількості посилань.
Посилання на джерела інформації, видані раніше 10 років до подачі матеріалу до публікації повинні становити менше 30% від загальної кількості.
Частка посилань на закордонні джерела повинна становити не менше 50%, з яких публікації в наукометричних базах даних Scopus і WoS – не менше 40%.
Перелік використаних джерел на мові оригіналу джерела наводиться під заголовком «Список літератури», і оформляється відповідно до ДСТУ 8302:2015.
Також список використаних джерел наводиться англійською мовою під заголовком «References», з дотриманням правила бібліографічного опису для списку використаних джерел стилю АРА, а самі посилання повинні мати наступну структуру:
Автори (транслітерація*), рік видання, назва англійською мовою (якщо джерело цитування друкувалось на цій мові) або транслітерована назва (якщо джерело цитування друкувалось НЕ на англійській мові), назва джерела (транслітерація*), вихідні дані з позначеннями на англійській мові, мова джерела-оригіналу (у круглих дужках).
Приклад:
ДСТУ 8302:2015
- Негрій С.Г., Єфремов І.О., Негрій Т.О. Визначення навантажень на засоби охорони в зоні впливу очисних вибоїв. Вісті Донецького гірничого інституту. 2020. №1 (46). С. 16-27. https://doi.org/10.31474/1999-981x-2019-2-16-27.
References (АРА style)
- Nehrii, S., Yefremov, I., Nehrii, T. (2020). Vyznachennia navantazhen na zasoby okhorony v zoni vplyvu ochysnykh vyboiv. Journal of Donetsk Mining Institute, 2020, №1 (46), 16-27. https://doi.org/10.31474/1999-981x-2019-2-16-27. (in Ukrainian)
* Транслітерація з української мови виконується відповідно до вимог Постанови КМ України №55 від 27 січня 2010 року “Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею”, з російської мови транслітерація виконується відповідно до вимог системи BGN/HCGN.