Підвищення ефективності функціонування транспортно-пересадочних вузлів транспортної системи міста

  • Вікторія НИКОНЧУК доктор економічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри транспортних технологій і технічного сервісу, Національний університет водного господарства та природокористування https://orcid.org/0000-0001-7515-6016
  • Михайло КРИСТОПЧУК кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри транспортних технологій і технічного сервісу, Національний університет водного господарства та природокористування https://orcid.org/0000-0002-8701-4469
  • Світлана ПАШКЕВИЧ старший викладач кафедри транспортних технологій і технічного сервісу, Національний університет водного господарства та природокористування https://orcid.org/0000-0001-7667-8932

Анотація

В роботі визначено проблемні аспекти функціонування маршрутної пасажирської транспортної системи. Розкрито напрями підвищення ефективності функціонування системи громадського транспорту та забезпеченні  якості обслуговування пасажирів за умов ефективної взаємодії суб’єктів обслуговуючого та споживчого потоків.

Дано визначення поняттю «транспортно-пересадковий вузол», наведено класифікацію вузлів за різними ознаками, представлено схему видів транспортно-пересадочних вузлів за просторовим розташуванням зупинок.  Визначено, що ТПВ виконують функції з перерозподілу пасажиропотоків між різними видами транспорту та забезпечують скороченню часу очікування пасажирами транспорту на зупиночних пунктах в маршрутній мережі міста, які враховують існуючі технології організації роботи транспортних засобів.

На основі проведеного дослідження було обрано три транспортно-пересадочні вузли, які розташовані в транспортних зонах найбільшої пасажирської біржі. Транспортно-пересадочним вузлом розглядатимемо автовокзал та автовокзали міста, які на плані міста розташовані у трьох точках: Рівненський автовокзал (вул. Київська), Автовокзал Чайка (вул. Богоявленська, «Чайка»). торговий центр) та автовокзал Залізнична, що з'єднує залізничне сполучення, зовнішній транспорт (приміське сполучення) з пасажирською системою міського транспорту.

В якості практичних рекомендацій, з метою покращення взаємодії пасажиропотоків у транспортно-пересадочних вузлах із системою міського пасажирського транспорту одним із рішень може стати налагодження транспортного сполучення між автостанціями та автостанціями з використанням організації експресного сполучення. Результати дослідження дають можливість проаналізувати поточну ситуацію в місті та розробити заходи щодо вдосконалення маршрутів громадського транспорту м. Рівного в районі транспортних розв’язок. Зокрема, сформувати комплекс управлінських рішень, спрямованих на підвищення ефективності функціонування ТПВ у взаємодії з системою пасажирського транспорту міста.

Ключові слова: маршрутна мережа, громадський транспорт, зупиночні пункти, транспортно-пересадковий вузол, експрес сполучення.

Опубліковано
2022-11-09