РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОВЕДЕННЯ АВАРІЙНО-РЯТУВАЛЬНИХ РОБІТ В УМОВАХ МОЖЛИВОГО БОЙОВОГО УРАЖЕННЯ

  • І.В. Маловик
  • С.О. Степанчук
  • В.В. Стрілець
  • А.А. Хижняк
Ключові слова: аварійно-рятувальні роботи, ефективність, бойове ураження, методика, експеримент, моделювання

Анотація

Мета. Провести дослідження. Розробити методику підвищення ефективності проведення аварійно-рятувальних робіт рятувальниками в умовах можливого бойового ураження.

Методика. Ооцінка показників якості функціонування системи «рятувальник – засоби захисту та забезпечення аварійно-рятувальних робіт – надзвичайна ситуація з можливістю бойового ураження» із заданим рівнем значимості за результатами фізичного моделювання аварійно-рятувальних робіт в умовах можливого бойового ураження ворогом з подальшим обґрунтуванням оперативно-технічних рекомендацій рятувальникам.

Результат. Полягає у розробці та перевірці оперативно-технічних рекомендацій у відповідності до закономірностей скорочення часу оперативної діяльності рятувальників, які отримують за результатами фізичного моделювання аварійно-рятувальних робіт, передбачає послідовне виконання п’ятьох процедур, а саме: – визначення обмежень, які є характерними для проведення аварійно-рятувальних робіт в умовах можливого бойового ураження; – оцінка показників якості функціонування системи «рятувальник – засоби захисту та забезпечення аварійно-рятувальних робіт – надзвичайна ситуація з можливістю бойового ураження» за результатами фізичного моделювання дій особового складу; – отримання функціональних залежностей показників якості проведення аварійно-рятувальних робіт в умовах можливого бойового ураження від обраних для аналізу факторів; – обґрунтування оперативно-технічних рекомендацій; – вибір рекомендацій для впровадження в нормативні документи за результатами статистичних оцінок того, наскільки ефективність від їх реалізації є значимою.

Наукова новизна. Розроблено методику підвищення ефективності проведення аварійно-рятувальних робіт рятувальниками в умовах можливого бойового ураження, основу якої складає математична модель підвищення ефективності проведення аварійно-рятувальних робіт в умовах можливого бойового ураження.

Практична значимість. Розробка практичних рекомендацій, наприклад щодо підвищення ефективності підготовки рятувальників.

Опубліковано
2025-05-10