ОСОБЛИВОСТІ ТРАВМАТИЗМУ ОСОБОВОГО СКЛАДУ РЯТУВАЛЬНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ДСНС УКРАЇНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
Анотація
Мета. Визначення основних заходів зниження травматизму особового складу ДСНС України на підставі аналізу статистичних даних та причин виникнення нещасних випадків з особовим складом підрозділів ДСНС України.
Методика. Використано комплексний метод досліджень, який містить аналіз літературних джерел, аналіз виробничого травматизму в підрозділах ДСНС.
Результати. Проведено аналіз травматизму в підрозділах ДСНС України за 2023 рік. В порівнянні з аналогічними показниками 2022 року встановлено, що кількість нещасних випадків у 2023 році зменшилась на 7 %, а кількість постраждалих від нещасних випадків на 9 %, кількість осіб, які загинули під час виконання службових обов’язків, зменшилася на 35 %. Проаналізовано розподіл кількості травмованих та загиблих осіб під час виконання завдань за призначенням в підрозділах ДСНС України за видами робіт. Встановлено, що найбільша кількість постраждалих травмувалися під час гасіння пожежі, ведення аварійно-рятувальних робіт. Найбільш поширеними причинами виникнення нещасних випадків у 2023 році були збройна агресія рф, особиста необережність та незадовільний стан виробничого середовища, будинків, споруд території. Проаналізовано особливості ураження особового складу підрозділів ДСНС під час розбору завалів будівельних конструкцій в результаті збройної агресії рф на території України, а також розглянуто запропоновані заходи зниження рівня виробничого травматизму серед особового складу.
Наукова новизна Полягає в тому, що набуло подальшого розвитку вивчення особливостей травмування особового складу під час виконання завдань за призначенням та вивчення причин виникнення нещасних випадків, в тому числі в умовах воєнного стану.
Практична значимість. Полягає у можливості використання отриманих результатів аналізу травматизму особового складу для планування заходів щодо зниження травматизму.