МІСЦЕ МІЖНАРОДНИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ У ТРАНСПОРТНІЙ ГЕОГРАФІЇ

  • Надія КУЦЬ кандидат технічних наук, доцент кафедри автомобілів і транспортних технологій, Луцький національний технічний університет https://orcid.org/0000-0003-1934-7189

Анотація

Транспортна географія України вивчає транспортну інфраструктуру та її вплив на економічний розвиток країни. Вона досліджує географічне розташування транспортних мереж та їхню роль у забезпеченні зв'язку між різними регіонами країни, а також зв'язок з іншими країнами світу. Однією з найважливіших складових транспортної географії України є її географічне розташування. Україна знаходиться на перехресті міжнародних транспортних коридорів, що забезпечує її важливість у транзитній торгівлі між Європою та Азією, а забезпечує зв'язок з країнами Східної та Центральної Європи.. Також, Україна має доступ до Чорного та Азовського морів, що забезпечує її зв'язок з іншими країнами через морські шляхи.

Міжнародні транспортні коридори займають важливе місце в транспортній географії, оскільки вони є основою міжнародної торгівлі та обміну товарами між країнами. Ці коридори включають в себе дороги, залізниці, морські та повітряні шляхи, які забезпечують транспортування товарів та пасажирів через міжнародні кордони.

Загалом, міжнародні транспортні коридори відіграють важливу роль у транспортній географії, забезпечуючи зв'язок між країнами та стимулюючи економічний розвиток. Проте, необхідно враховувати вплив на довкілля та здоров'я людей, забезпечувати безпеку транспортування та розвивати інфраструктуру з урахуванням цих факторів.

Ключові слова: транспортна географія, міжнародні транспортні коридори, товари, пасажири, транспортування, економічний розвиток, транзит, довкілля.

Опубліковано
2023-05-24
Як цитувати
КУЦЬ , Н. (2023). МІСЦЕ МІЖНАРОДНИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ У ТРАНСПОРТНІЙ ГЕОГРАФІЇ. СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ, 1(20), 159-166. https://doi.org/10.36910/automash.v1i20.1045