Дослідження конструкції моста методом імпакт-ехо

  • Орешкович Матіа, к.т.н., доц. Північний університет, Вараздін, Хорватія
  • Цвіткович Іван, магістр Північний університет, Вараздін, Хорватія
  • Брлек Предраг, к.т.н., доц. Північний університет, Вараздін, Хорватія
  • Клименко Євгеній, д.т.н., проф. Одеська державна академія будівництва та архітектури, Одеса, Україна
  • Кучіна Луція, бакалавр Північний університет, Вараздін, Хорватія
  • Крантовська Олена, к.т.н., доц. Одеська державна академія будівництва та архітектури, Одеса, Україна
Ключові слова: метод Удар-Ехо, міст, арматура, неруйнівне випробування, розмежування, ударні хвилі, точковий растр, частота.

Анотація

У даній статті відображено результати досліджень експлуатованого моста на річці Моздерняк в общині Кнегінек (Хорватія), який підлягав експертному аналізу щодо потреб проведення реконструкції.

У процесі виконання натурних досліджень конструкцій розглядуваного моста використовувався метод Удар-Ехо та одночасно досліджувалися особливості методики даного методу. Зокрема, на основі методу Удар-Ехо проводилась перевірка конструкції старої частини досліджуваного моста, а також здійснювалась перевірка зв’язку цієї старої частини із новою частиною моста. Також дослідженнями на прикладі конструкції даного моста встановлено, що акустичні властивості компонентів стіни (цегла, блок та розчин) досить подібні, що в більшості випадків муровані будівельні елементи реагують на Ехо-Удар як суцільний блок і це потрібно враховувати у методиці досліджень конструкцій за даним методом. Даний метод дозволяє виявити порожнини у декількох стінах та оцінити їх масштаби і вплив на міцність конструкцій.

Використання обладнання для досліджень, передбаченого методикою методу Удар-Ехо, дозволило дослідити відкладення бетону на ділянках нижньої та верхньої арматурних зон конструкції даного моста, а також визначити існуючу межу між шаром бетону та асфальту.

Таким чином, наведені у статті результати проведених досліджень дозволяють удосконалити методику досліджень конструкцій мостів методом Удар-Ехо. Крім того, зроблено експертні висновки про стан та перспективи експлуатації розглядуваного у даній статті моста – конструкції моста є у задовільному стані, що дозволяє проводити його експлуатацію. Однак, через деякий час рекомендується повторити досліджень моста з використанням методики методу Удар-Ехо, із продовженням ділянок досліджень на нову секцію моста.

Опубліковано
2021-06-25